मग्या सार्की र पान्सरा सार्कीकाे परिवारले राहत पाएनन


विश्वव्यापी   फैलिएको   नाेबल  काेराेना  भाइरस  ( काेभिड – १९ ) का कारण   नेपालमा  लकडाउन  भइरहेको  छ । अहिले  नेपालकाे  विभिन्न  जिल्लामा  राहत  बाड्ने  काम  भइरहेको  छ  तर  बाँकेको  कोहलपुरमा  बस्ने  एक  परिवारले  आँफूले  राहत  नपाएको  गुनासो  गरेका  छन्।

नेपालकाे  प्रदेश  नम्बर ५  मा  पर्ने  बाँके  जिल्लाको  कोहलपुर  नगरपालिका – ११, नयाँ  बस्ती , सुकुम्बासी टोलमा बस्ने   मग्या सार्की  र  पान्सरा  सार्कीको  घरपरिवारले  अाफूले  अहिलेसम्म  राहत  नपाएको  बताएका  छन । उनिहरू  पहिला  कर्णाली प्रदेशमा  पर्ने  मुगु   जिल्लाको  खतेड  गाउँपालिका   वडा  नम्बर  ९  मा  बस्दै आएका   थिए । 

उनिहरुका  एउटा  छाेरा  र  एउटी  छाेरी  रहेका  छन् , छाेराकाे  नाम  सुरेन्द्र  सार्की  र  छाेरीकाे  नाम  मनिसा  सार्की  हो । छाेरा  चाहिँ   अहिले  विगत  एक  वर्षदेखि   भारतकाे  मिम्लामा  मजदुरको  काम गर्छन। उनि    अहिले  भारतमै   बस्दै आएका  छन ।

मग्या  सार्कीले  आफ्नै  घर  नजिकै  सडक  पेटीमा  जुत्ताचप्पल  सिलाउने  काम  गरिरहेकि थिइन  तर  अहिले  लकडाउनका  कारणल  अाफूले  काम  गर्न  समेत  नपाएको उनी बताँउछिन ।

आफ्नो  घरपरिवारमा  आर्थिक  अवस्था  परिरहेको  समयमा  अचानक  लकडाउन  भएपछि  बिहान  र  बेलुकी  छाक  टार्न  गाह्रो  भएको  उनिहरु बताँउछन । स्थानीय  र  सरकारी  निकायले  यस्तो   विपतकाे  समय  पनि   अाफूहरुलाई  कुनै  ठाउँबाट  पनि  खाद्यान्न  तथा   राहत  उपलब्द गराउन नसकेको  गुनासो  गर्छन ।

 लकडाउनले  गर्दा सुरेेेन्द्रले रकम  कमाउन  पाएको  छैनन।

‘बुबाअामाकाे  साहारा  म  नै  थिए  तर  लकडाउन  भएको  कारणले  नेपालमा  बुबाअामा  भोकभोकै  बसिरहनु  भएको  छ , अहिलेसम्म  केही  राहत  पनि   पाउनु  भएको  छैन , यताबाट  नेपालमा  फाेन  गर्न  पनि  मोबाइल  रकम  नभएकोले  कुराकानी  पनि  गर्न  पाएको  छैन , यता  जति  रकम  कमाउथे  घरमै  पठाउथे  तर  लकडाउनले  गर्दा  रकम  पठाउन  समेत  पाएको  छैन , नेपालमा  आफ्नो  खेतबारी  समेत  छैन , दिनमा  मजदुर  काम  गरेर  छाक  टार्थे   तर  लकडाउनले  गर्दा घरपरिवारको  अवस्था  निकै  नाजुक  रहेको  छ’ सुरेन्द्र बताँउछन।  ‘अब  लकडाउन  खुल्न  साथै  म  नेपाल  आफ्नै  घरमै  फर्किने  छु’ ।

यदि   देश  तथा  विदेशबाट   केही  रकम  वा   सहयोग  पठाउन  इच्छुक  व्यक्तिहरुले  अथवा  संघसंस्थाले  तल  दिएको  नम्बर  सम्पर्क  गर्नुहोस्:
मग्या  सार्की : ९८६४८७३५१६
सुरेन्द्र  सार्की : ९८८२७१७९२०
निराज  रानाभाट  ( सामाजिक  अभियान्ता ): ९८४५४२२५०२  वा  ९८०९१८९१११

(यो समाचार हाम्रा पाठक निराज रानाभाटबाट प्राप्त भएको हो ।)


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope