माहामारिमा यौन र नाङ्गा तस्बिरका कुरा बढि भए


क्वारेनटाईन सँगै मानिसहरुको यौन जीवनमा पनि परिवर्तन भएको छ ।

कोरोना भाईरसको माहामारीको कारण मानिसहरु घर बाहिर त्यति निक्लिएका छैनन् । उनीहरु क्वारेनटाईनमाझैँ बसिरहेका छन् । घरमै बसी बसी यौन र नाङ्गा तस्बिरहरु मेसेजमा आदानप्रदान गर्नेहरुको संख्या ह्वात्तै बढेको भेटिन्छ ।

‘टेल मि वाट यु वान्ट’ का लेखक तथा किन्सी संस्थाका अनुसन्धानकर्मी डा. जस्टिन लेमिलरका अनुसार ‘महामारीको सुरुवातसँगै मानिसको यौन जिवनमा परिवर्तन आएको छ । नाङ्गा तस्बिर र त्यस्तै खाले एमोजी मेसेज गर्नेहरुको संख्या ४६ प्रतिशतले बढेको देखिन्छ’।

‘के गर्ने बन्द अवस्थामा बस्दा बोर हुन्छ’ उनीहरु भन्छन भन्ने कुरा अनलाईन अंग्रेजी पत्रिका मेशेबलले लेख्छ ।

सोसल डिस्ट्यान्सिङ्ग बढेपछि, यस्तो खाले मेसेजहरु बढेको अनुसन्धानले बताउँछ । अनुसन्धानकर्ताहरुका अनुसार यौन चाहानाको बिज्ञानले पनि यहि बताउँछ ।

खासगरी त्यस्तो मेसेजको आदानप्रदान क्वारेन्टाइनमा बस्नेहरु माझ, खासगरी प्रेमी प्रेमिका अर्थात पति र पत्नी बीच प्रचुर देखिन्छ । उनीहरु भन्छन त्यस्तै मेसेज बाट आफ्ना इच्छा र यौन चाहानहरुको निकास मिल्छ ।

लेमिलर भन्छन, ‘केहि मानिसहरु तनाबमा हुँदा उनीहरुमा यौन चाहाना त्यति हुन्न तर कतिपयमा भने त्यो अझ बढि हुन्छ ।’

तपाईले यो समाचारलाई गलत सोच्नु भयो ? नसोच्नुहोस किनकि यो स्वाभाविक कुरा र यस्ताकुरामा छलफल हुनुपर्छ मानबिय यौन जीवनलाई बुझ्न ।


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope