कोरोना संक्रमणमुक्त देशहरु यी हुन्


काठमाडौं । सन् २०१९ को डिसेम्बर अन्तिममा चीनको वुहानबाट सुरु भएको नोभेल कोरोना भाइरस केही सातापछि कोभिड-१९ का रुपमा विश्वव्यापी महामारी बनेको थियो । 

श्वासप्रश्वासको समस्या गराउने यो भाइरस र्‍याल तथा हाँछ्यु गर्दा निस्किने ड्रपलेटका माध्यमबाट अर्को व्यक्तिमा सर्ने गर्छ । यो भाइरसको संक्रमण विश्वभरका करिब २०० भन्दा बढी मुलुकमा फैलिसकेको थियो । विश्वभरका वैज्ञानिक, स्वास्थ्य अधिकारी र सरकारहरुले आ-आफ्ना नागरिकलाई भौतिक दूरी कायम गर्न र अनावश्‍यक घरबाहिर ननिस्किन सुझाव दिँदै आएका छन् । 

जोन हप्किन्स विश्वविद्यालयको तथ्यांकअनुसार हालसम्म विश्वभर ५९ लाख मानिसहरु संक्रमित भएका छन् भने जसमध्ये तीन लाख ६२ हजारभन्दा बढी मानिसहरुको मृत्यु भइसकेको छ । 

कोरोना संक्रमण भएका करिब दुई लाख ५९ हजार मानिसको उपचारपछि निको भएको छ । तर, हालसम्म केही मुलुकमा अहिलेसम्म कोरोना संक्रमण नदेखिएको अलजजिराले समाचारमा जनाएको छ । 

कोरोना संक्रमणमुक्त मुलुकहरु :

किरिबाटी
मार्सल आइल्यान्ड
माइक्रोनेसिया
नाउरु
उत्तर कोरिया
पालाउ
सामोआ
सोलोमन आइल्यान्ड
तोङ्‌गा
तुर्केमेनिस्तान
तुभालु
भानाउटु

(Copied from 12Khari)


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope