हामीले भुलेका पुराना आनीबानी


भनिन्छ मान्छेले हिजो कहिल्यै भुल्नु हुँदैन । हिजोको धरातलमा उभिएर नै मान्छे आज बाँचिरहेको छ । आधुनिक समाज र पश्चिमी शैलीको जीवनशैली अपनाउँदा धेरै मानिसले हिजोलाई बिर्सिसकेको पाइन्छ । हिजो हाम्रा अग्रजले अपनाएको जीवनशैलीका अधिकाँश कुराहरु आजको समाजले औषधीको रुपमा वा कुनै समस्याको समाधानको रुपमा अपनाउने गरेका छन् ।

गाउँघरका जीवनशैली, उकाली ओराली , मेहनती बानीले हिजोका हाम्रा पुर्खाहरु धेरै स्वस्थ र लामो आयु बाँचेका थिए । आधुनिक जीवनशैली र रबैयाले हामीलाई अल्छी बनाएको छ । पुर्खाका खानेकुरा, खानेशैली ,पकाउने तरिका, काम गर्ने मेहनती बानी आदिलाई नियाल्ने हो भने, ओ हो हाम्रा पुर्खाले कति जानेका भन्ने लाग्छ ।

केही पुराना आनीबानीलाई एकछिन सम्झिउँ है त । यहाँ क्लिक गरेर पढ्न सक्नुहुन्छ


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईहरुको सल्लाह र सुझाब दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौ। यहाँहरुका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरु हामी छाप्ने छौ । सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode