राष्ट्रपतिद्वारा इन्द्रजात्राका शुभकामना

१६ भाद्र २०७७, मंगलवार ०६:५५

काठमाडौं, भदौ १६ । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले इन्द्रजात्राको शुभकामना दिनु भएको छ ।

सांस्कृतिक पर्वले समाज र समुदायका सदस्यबीचको आपसी सम्बन्धलाई नवीकृत गर्नाका साथै विविध जातजाति‚ भाषाभाषी‚ संस्कृति र भौगोलिक क्षेत्रका नेपालीका बीचमा परस्पर विश्वास‚ सद्भाव‚ सहिष्णुता र सहयोगको भावनालाई प्रगाढ बनाउँदै राष्ट्रिय एकतालाई थप सुदृढ बनाउने शुभकामना दिनु भएको हो ।

वर्षा र सहकालका देवता इन्द्र एवं जीवित देवीका रूपमा मानिएकी कुमारीको पूजाराधना गरी मूलतः काठमाडौँ उपत्यकामा मनाइने कुमारी इन्द्रजात्रा पर्वका अवसरमा शुभकामना दिँदै राष्ट्रपतिले कुमारी इन्द्रजात्रा पर्वले प्राकृतिक स्रोतको सन्तुलित र दिगो सदुपयोग गर्दै सामाजिक न्यायसहितको समृद्धि हासिल गर्ने लक्ष्यतर्फ अघि बढ्न हामी सबैलाई उत्प्रेरित गर्न सकोस भन्ने शुभेच्छा राष्ट्रपतिको रहेको छ ।

कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) महामारीबाट जोगिन सरकारले लागू गरेका स्वास्थ्यसम्बन्धी नियमको पालना गर्दै मौलिक संस्कृति र परम्परालाई संरक्षण तथा प्रवद्र्धन गर्ने गरी चाड÷पर्व मनाउन राष्ट्रपतिको आग्रह छ ।

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.