जापानमा ७९ हजारभन्दा बढी कोभिड-१९ संक्रमित


टोकियो, असाेज ५ । जापानमा विगत २४ घण्टामा कोरोना भाइरस संक्रमितको सङ्ख्या ४ सय ८० रहेको र थप चार संक्रमितको मृत्यु भएको सरकारद्वारा सार्वजनिक तथ्याङ्कमा उल्लेख छ । यो तथ्याङ्कसँग जापानमा कूल संक्रमितको सङ्ख्या ७९ हजार २ सय ६० पुगेको छ भने पानी जहाजमा मृत्यु भएका १४ सहित एक हजार ५ सय २० जनाको मृत्यु भएको छ ।

पहिलो चरणको संक्रमणलाई करिब नियन्त्रण गर्न सफल जापानमा दोस्रो लहरमा संक्रमितको सङ्ख्या दैनिक बढ्न थालेपछि जापानले नियन्त्रणका लागि सामाजिक दूरी कायम लगायतका कडा उपायहरूलाई अवलम्बन गर्दै आएकोमा शनिबारदेखि यसलाई केही खुकुलो पारेको छ ।

यो वर्षको सुरुमा टोकियोको नजिकको योकोहामामा ‘क्वारेन्टाइन’ मा राखिएको डायमण्ड प्रिन्सेस नामक यात्रुबाहक पानीजहाजमा भेटिएका ७ सय १२ संक्रमितहरूको सङ्ख्या नै एकै स्थानमा भेटिएका धेरै संक्रमितको सङ्ख्या हो । यद्यपि यसलाई जापानले तथ्याङ्कमा समावेश गर्ने गरेको छैन ।

स्वास्थ्य मन्त्रालयका अनुसार संक्रमितमध्ये १ सय ५९ जनामा गम्भीर समस्या रहेको र उनीहरूलाई भेन्टिलेटरको सहायतामा उपचार भइरहेको छ ।

संक्रमणको हिसाबले मुख्य केन्द्र मानिएको राजधानी टोकियोमा आइतबार मात्रै १ सय ६२ नयाँ संक्रमित व्यक्ति भेटिएका छन् । टोकियोमा मात्रै संक्रमित हुनेको सङ्ख्या २४ हजार २ सय ८ पुगेको छ ।


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईहरुको सल्लाह र सुझाब दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौ। यहाँहरुका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरु हामी छाप्ने छौ । सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode