अनशन तोड्न सरकारले गरेको आग्रह डा केसीद्वारा दोस्रो पटक पनि अस्वीकार

२० आश्विन २०७७, मंगलवार १९:३४

काठमाडाैं, असाेज २० । चिकित्सा शिक्षा सुधारको माग राख्दै अनशनरतमा बसेको २३ औं दिनमा सरकारी प्रतिनिधिमण्डलले बल्ल डा.गोविन्द केसीसँग भेट गरेको छ ।

वार्ताका लागि कुनै ठोस पहल नगरेको सरकारी प्रतिनिधि आज अपरान्ह उहाँ अनशनरत काठमाडौंको महाराजगञ्जस्थित त्रिवि शिक्षण अस्पताल पुगेका थिए ।

 माग सम्बोधनका लागि कुनै ठोस योजना बिना नै अनशनस्थल पुगेको शिक्षा मन्त्रालयका सचिव गोपीनाथ मैनालीसहित ३ जनाको टोलीले डा केसीलाई अनशन तोड्न आग्रह गरेको थियो । 

डा केसीले सरकारले आफ्ना मागबारे छलफल गर्ने भए आधिकारिक रुपमा वार्ता टोली बनाएर पठाउनुपर्ने बताउनुभयो । डा केसीको भनाई उद्धृत गर्दै उहाँका सहयोगी प्रितम सुवेदीले भन्नुभयो, यस अगाडि नै सरकारका प्रवक्ता तथा परराष्ट्रमन्त्री मन्त्री प्रदीप ज्ञवालीले पनि सोही आग्रह गरिसकेको र आफूले जवाफ पनि दिइसकेकोले त्यही कुरा भन्नका लागि पुन: दुख पाउन पर्दैनथ्यो ।

६ बुँदे मागसहित १९ औं पटक सत्याग्रहमा बसेका डा.केसीको जीवन रक्षा गर्न भन्दै विभिन्न दलका नेता, बुद्धिजिवी, अधिकारकर्मी लगायतले सरकारको ध्यानाकर्षण गराएका छन् । अनसनकै क्रममा त्रिवि शिक्षण अस्पताल महाराजगन्जमा उपचाररत डा. केसीको स्वास्थ्य गम्भीर र संवेदनशील मोडमा पुगेको भन्दै उनीहरुले कोरोना महामारीका बीच उहाँको समर्थनमा सुरु आन्दोलनले थप गम्भीर मोड लिने तर्फ सचेत गराएका छन् ।

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.