पाकिस्तानले पनि चिनियाँ एप टिकटकलाई प्रतिवन्ध लगायाे

२४ आश्विन २०७७, शनिबार १८:४१

एजेन्सी, असाेज २४ । पाकिस्तानले पनि चिनियाँ एप टिकटकलाई प्रतिवन्ध लगाएको छ ।

“अनैतिक सामग्रीहरु” भएको निश्कर्ष निकाल्दै पाकिस्तानले टिकटकलाई प्रतिवन्ध लगाउने निर्णय गरेको हो । चीनसँगको सदाबहार मित्र भएपनि चिनियाँ एपलाई मुलुक भित्र प्रतिवन्ध लगाउनु पर्ने बाध्यता सृजना भएको पाकिस्तानी अधिकारीहरुले बताएका छन् ।

टिकटकबाट मुस्लिम धार्मिक संस्कारको उलंघन र त्यसलाई असर पार्ने कार्य भइरहेकाले त्यसलाई नियन्त्रणका लागि टिकटक प्रतिवन्ध लगाउनु परेको पाकिस्तानी अधिकारीहरुको प्रष्टोक्ति छ । पाकिस्तानी दुरसञ्चार प्राधिकरणद्धारा जारी वक्तव्यमा सामाजिक तथा धार्मिक संस्कार विथोल्ने गतिविधि भएको भन्दै टिकटकका विरुद्धमा उजुरीहरु परेको उल्लेख गरिएको छ ।

मुस्लिम संस्कार अनुसार महिलाहरुले बुर्का लगाउनु पर्ने, शारिरिक अंगहरु प्रदर्शन गर्न नहुनेलगायतका कडा सांस्कृति व्यवस्था भएपनि टिकटक प्रयोगकर्ताहरुले त्यसलाई उलंघन गरेको उजरीकर्ताहरुको दाबी छ ।

चिनियाँ एप यसअघि भारत, अमेरिकालगायतका देशहरुले प्रतिवन्ध लगाइसकेको छ ।

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.