अमेरिका निर्वाचन : ट्रम्प र बाइडेनको चुनावी अभियान तीव्र

१६ कार्तिक २०७७, आईतवार ११:३९

एजेन्सी, कात्तिक १६ । निर्वाचन मिति नजिकिदै जाँदा राष्ट्रपतिका दुई उम्मेदवारले अमेरिकामा चुनावी सभा तीव्र पारेका छन ।

नोभेम्बर ३ मा हुने निर्वाचनका लागि वर्तमान रिपब्लिकन राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्प र पूर्व उपराष्ट्रपति समेत रहेका डेमोक्रेटिक उम्मेदवार जो बाइडेनले चुनावी अभियान तीव्र पारेका हुन् ।

अघिल्लो चुनावमा ट्रम्पले दश अंकको फराकिलो जित हासिल गरेको आयोवामा बाइडेन राष्ट्रपति ट्रम्पमाथि आक्रमक रुपमा प्रस्तुत भएका छन । बाइडेनले शुक्रबार विस्कनसिन र मिनेसोटामा चुनावी सभा गरेका छन् । मिनेसोटाको चुनावी सभामा बाइडेनलाई ट्रम्पका समर्थकले अवरोध गर्ने प्रयास समेत गरेका छन् ।

चार वर्ष पहिलेको चुनावमा हिलारी क्लिन्टनको पक्षमा गएका मिनेसोटामा ट्रम्पले समर्थन जुटाउने प्रयास गरेका छन् । ट्रम्पले पछिल्ला दिनमा डेमोक्रेटिक राज्यहरु मिशिगन, विस्कनसिन र पेन्सिलभेनियामा आफुलाई केन्द्रित गरेका छन् ।

अमेरिकामा मंगलबार राष्ट्रपतिसँगै सिनेट, हाउस अफ रिप्रिजेनटेटिभ, राज्यका संसद, गभर्नरसहितका लागि मतदान हुँदैछ । निर्वाचन मंगलबार भएपनि ८ करोड ८५ लाख भन्दा बढि अग्रिम मत खसिसकेको छ । मतसर्वेक्षणहरुमा बाइडेन ट्रम्प भन्दा अघि देखिएका छन् ।

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.