भारतीय दुलही जसले आफ्नो विवाहको लागि प्यान्टसुट लगाईन


सन्जना रिषी भन्छिन् उनले हालसालै आफ्नो पारम्परिक भारतीय विवाहको लागि भिन्टेज, पाउडर-निलो प्यान्टसुट लगाएकी थिइन् किनकी उनले भनिन, “केवल मलाई सूट मनपर्छ”।

तर, उनको विवाहको पोशाकको साथ, उनले बोल्ड फेसन कथन पनि सुनाईन् – जसको कारण धेरै दुलहीहरूले पावर सूटको पक्षमा परम्परागत लुगा त्याग्छन कि भनेर अचम्मित पनी बनायो ।

पश्चिममा, दुलहीको पेन्टसुट्सले विगत केही वर्षहरूमा निकै चर्चा पाएको छ। डिजाइनरहरूले उनीहरूको विवाहको बेला ट्राउजरलाई प्रमोट गर्दै छन्, र उनीहरूले सेलिब्रेटीहरुको विज्ञापन पनि प्राप्त गरेका छन्। गत वर्ष, ‘गेम अफ थ्रोन्स’ अभिनेत्री सोफी टर्नरले लस भेगासमा संगीतकार जो जोनाससँग विवाह गर्दा सेतो ट्राउजर लगाएकि थिइन् ।

तर, श्रीमती रिषीको पोष्ट भारतको लागि असामान्य थियो – जहाँ दुलहीहरू प्रायः रेशम साडी वा विस्तृत लेहंगा (लामो स्कर्ट-ब्लाउज-स्कार्फ कम्बोज) मा लगाउँदछन्। मनपर्ने रंग प्राय रातो छ र धेरै महँगो सुन वा चाँदीको गरगहना हुन्छ ।

‘दुलही’ म्यागजिनका पूर्व सम्पादक नुपुर मेहता पुरी भन्छिन्, “म यस्तो लुगा लगाएको भारतीय दुलही कहिल्यै भेट्न सकेकी थिइनँ।” “दुलहीले प्रायः आफ्ना आमाहरू र हजुरआमाबाट परम्परागत गहनाका साथ भारतीय पोशाक लगाउन मन पराउँछन्।

“यो एकदम नयाँ कुरा थियो। र उनी साँच्चिकै बाहिर उभिएकी थिइन।”

एक भारतीय अमेरिकी उद्यमी, सुश्री रिषीले , बर्ष २९ ले २० सेप्टेम्बरमा राजधानी दिल्लीमा दिल्लीका व्यवसायी ध्रुव महाजन, बर्ष ३३, सँग विवाह गरिन ।

गत वर्ष भारत फर्कनु भन्दा अघि उनले अमेरिकामा कर्पोरेट वकिलको रूपमा काम गरिसकेका थिए र ती जोडी एक बर्ष सँगै बसेका थिए।

उनीहरूले सेप्टेम्बरमा अमेरिकामा विवाहको योजना बनाएका थिए – जहाँ दुलहीको भाई र उनका अधिकांश साथीहरू बस्छन् – र नोभेम्बरमा दिल्लीमा दोस्रो पारम्पारिक विवाह गरे ।

तर त्यसपछि कोविड भयो र उनीहरूको योजनाहरू “पूर्ण रूपले पछाडि सर्यो “।

सम्पुर्ण लेख अंग्रेजीमा पढ्न यहाँ क्लिक गर्नुहोला।


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope