नेपाल ओलम्पिक कमिटीको ‘स्पोर्टस अफ अल’को जिम्मा पुन विष्णुगोपाल श्रेष्ठलाई

१९ मंसिर २०७७, शुक्रबार १८:४७

नेपाल ओलम्पिक कमिटीले विष्णुगोपाल श्रेष्ठको अध्यक्षतामा ‘स्पोर्टस अफ अल’ समिति गठन गरेको छ । खेलकुदमा जनचेता ल्याउने उदेश्य सहित समिति गठन गरेको नेपाल ओलम्पिक कमिटीका अध्यक्ष जीवनराम श्रेष्ठ जानकारी दिए ।

आम नेपालीमा खेलकुदको महत्त्व र आवश्यकताबारे बुझाउन सफल हुने कामना व्यक्त गर्दै श्रेष्ठले   खेलकुदसंग मात्र नभइ अन्य सवै क्षेत्रलाई समेट्ने विश्वास व्यक्त गरेका छन् । श्रेष्ठको भनाई छ -‘खेलकुद खेलाडीसंग मात्र जोडिनु हुन्न, यो सबैको जीवनको एक भाग हुनु पर्छ ।’

नवगठित समितिका अध्यक्ष श्रेष्ठले खेलकुद सवैका लागि र सधैका लागि भन्दै ओलम्पिक कमिटीले दिएको जिम्वेवारी पुरा गर्ने सधै प्रयत्नसिल रहने प्रतिवद्धता व्यक्त गरेका छन् । श्रेक्ष्ठले भने- ‘खेलकुद सबै बर्गलाई चाहिन्छ । खेलकुद प्रतियोगिता र पदक जित्ने भावनामा मात्र सीमित छैन् । यो स्वास्थ्य क्षेत्रस“ग पनि सम्बन्धित छ । कुनै न कुनै खेलमा सहभागी भएर स्वास्थ्य लाभ गर्न सकिन्छ ।’

अघिल्लो कार्यकाल समेत सफलता पुर्वक समालेका श्रेष्ठले यस पटकको ओलम्पिक डे लाई  अझ शसक्त तरिकाले मनाउने समेत जनाएका छन् ।  प्रत्येक वर्ष जुन २३ मा ओलम्पिक डे मनाउने गरीन्छ ।  श्रेष्ठको अध्यक्षतामा रहेको समिति  ११ सदस्यीय रहेको छ ।

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.