नौ महिनापछि खुल्यो पशुपतिनाथ मन्दिर


काठमाडौं । नौ महिनादेखि बन्द पशुपतिनाथ मन्दिर खुला गरिएको छ । मंगलबार क्षमा पूजा गरिएपछि बुधबारबाट पशुपतिमा नियमित पूजापाठ र दर्शनको लागि खुला भएको हो ।

बिहान पाँच बजे खुला गरिएको पशुपतिनाथ मन्दिरमा दर्शन गर्न श्रद्धालुहरु सवेरैदेखि पशुपतिनाथ परिसरमा पुगिसकेका थिए । कोरोना जोखिमबाट बच्नका लागि भौतिक दूरी कायम गरी स्वास्थ्य सुरक्षाका विधि अपनाएर खोलिएको मन्दिरमा पश्चिमि मूलद्धार खुला गरि सीमित दर्शनार्थीलाई प्रवेश दिइएको छ ।

मन्दिर पुग्नेहरुका लागि मास्क अनिवार्य गरिएको छ । प्रवेश गर्नुअघि हात स्यानिटाइज्ड गर्नुपर्ने, जुत्ताचप्पल राख्ने ठाउँमा पनि हात धुने र स्यानिटाइज गर्ने व्यवस्था मिलाइएको छ । मन्दिरमा दिउँसो १ बजेसम्म दर्शन गर्न सकिने छ भने बेलुका आरती र नित्य पूजाका लागि पाँच बजे खोलिने पशुपति क्षेत्र विकाश कोषले जनाएको छ ।

जय बागेश्वरी मन्दिरको बिशेष द्धारबाट भक्तजनलाई पशुपतिनाथ मन्दिर परिसरमा प्रवेशको व्वस्था मिलाईएको छ । अगाडि बढेपछि तापक्रम नाप्ने कोठामा जानुपर्छ भने यो संगै जडान गरिएको अटोमेटिक मेसिनले भक्तजनको तापक्रम रेकर्ड गर्ने व्यवस्था छ । बढी तापक्रम देखाएमा मन्दिर प्रवेश निषेध गरिएको छ । दर्शनार्थीले दुई मिटरको दूरी कायम गर्दै दर्शन गर्ने व्यवस्था मिलाइएको छ ।।


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope