दिल्लीमा हप्तामा दुई दिन कर्फ्युको घोषणा

२ बैशाख २०७८, बिहीबार १५:३६

काठमाडौं । भारतको राजधानी नयाँ दिल्लीका मुख्यमन्त्री अरविन्द केजरीवालले दिल्लीमा हरेक हप्ताको २ दिन कफ्र्यु लगाउने घोषणा गरेका छन् ।
बिहीबार केजरीवाललले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९)को चौथो लहर गम्भीर देखिएको भन्दै हरेक हप्ताका शनिबार र आइतबार कफ्र्यु लगाउने निर्णय लिनुपरेको उल्लेख गरेका छन् ।

दिल्लीमा कोरोनाको संक्रमण पनि बढ्दो क्रममा रहेको उनको भनाइ छ । यद्यपि दिल्लीका अस्पतालमा भने बेडको कमी नभएको केजरीवालले बताएका छन् । उनका अनुसार अहिले दिल्लीका अस्पतालहरुमा पाँच हजारभन्दा धेरै बेड उपलब्ध रहेका छन् । उनले अस्पतालमा बेडको संख्या बढाउने प्रयास पनि आफूहरुले गरिरहेको बताएका छन् ।

सप्ताहान्तमा धेरै मानिस मनोरञ्जनका लागि बाहिर जाने भएकाले उनीहरुलाई रोक्न कफ्र्युको निर्णय गरिएको केजरीवालले बताए । दिल्लीमा मानिसहरुलाई मास्क अनिवार्य गरिएको छ । सिनेमा हलमा ३० प्रतिशत मानिसहरुलाई मात्र अनुमति दिइनेछ ।

भारतको महाराष्ट्रमा पनि लकडाउन घोषणा नगरिए पनि लकडाउनमा जस्तो सामाजिक गतिविधिमा प्रतिबन्धको नियम लगाइएको छ । त्यस्तै कोरोना संक्रमण फैलिरहेका केही राज्यले सामाजिक गतिविधिमा कडाई गरेका छन् । भारतमा बुधबार एकैदिन दुई लाखभन्दा बढीमा कोरोना संक्रमण देखिएको थियो ।

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.