गर्मीले माछा मर्न थालेपछि सर्लाहीका किसान चिन्तित


सर्लाही । सर्लाहीमा गर्मीले माछा मर्न थालेपछि किसान मारमा परेका छन् । व्यवसायिक रुपमा माछा पालन हुने गरेको सर्लाहीमा तापक्रम बढेसंगै माछा मर्न थालेका हो । यसरी माछा मर्नुमा लामो समयसम्म पोखरीमा पानी परिवर्तन नहुनु, पानी स्थिर भैरहनु, माछालाई उपयुक्त तापक्रम १५ देखि २० डिग्री सेल्सियस हुनुपर्ने भएपनि पछिल्लो समय गर्मी बढेर ३५ डिग्री भन्दा माथि तापक्रमा पुग्दा माछा मरेको हुन सक्ने पशु सेवा कार्यालय इश्वरपुरका प्राविधिक प्रदिप कार्की बताउनु हुन्छ ।

माछा उतपादन बढाउन समय समयमा पोखरिको पानी परिवतन गर्न तथा पानीलाई चलएमान बनाइ राख्नपर्ने कार्कीको भनाइ छ । इश्वरपुर नगरपालिका क्षेत्रमा मात्र करिव २०० हेक्टरमा माछा खेति हुने गरेको छ ।
यसरी माछा मर्दा किसान चिन्तीत भएका छन । सर्लाहीको इश्वरपुर, हरिपुर बगमती नगरपालिका, चन्द्रनगर, ब्रहमपुरि गाँउपालिका लगायतको क्षेत्रमा व्यवसायिक रुपमै माछा पालन हुने गरेको छ ।


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope