बारबर्दियाको जनतामैत्री नीति तथा कार्यक्रम


बाँके । बर्दिया जिल्लाको बारबर्दिया नगरपालिकाको नवौँ नगरसभामा आव २०७८÷७९ को नीति तथा कार्यक्रम शुरु भएको छ । नीति तथा कार्यक्रममा भर्खरै सञ्चालनमा ल्याएको आरसी थारु मेमोरियल नगर अस्पतालमा आकस्मिक सेवा पूर्ण निःशुल्क गर्ने र अस्पतालको सेवाहरु सर्वसुलभ गरिने बताइएको छ ।    

नगरपालिकाका प्रमुख दुर्गाबहादुर थारु (कबिर)ले नेपालका पालिकामध्ये सबभन्दा पहिले स्वास्थ्य ऐन पास गरेर सिलसेल उपचार अस्पतालको रुपमा सञ्चालन गरिने जानकारी दिनुभयो । उहाँले सो अस्पताललाई आगामी आर्थिक वर्षदेखि सिलसेलका रोगीलाई विपन्न गरीब उपचार सेवाअन्तर्गतको एक लाख रुपैयाँ बराबरको उपचार नीति रहेको बताउनुभयो । 

यसैगरी बारबर्दियाका नगर अस्पताल तथा स्वास्थ्य चौकीहरुमा नेपाल सरकारले निःशुल्करुपमा वितरण गर्न तोकिएका औषधिहरु बाह्रै महिना उपलब्ध गराइने भएको छ ।

शिक्षा क्षेत्रमा पूर्णरुपमा निःशुल्क गर्ने, शहिद विष्णु धनि स्मृति बहुप्राविधिक शिक्षालयमा चाटर्ड एकाउन्टेण्टको विषय पढाउने, स्मार्ट बाल विकास केन्द्र बनाउने, विद्यार्थीको सिकाइ प्रभावकारी बनाउन शैक्षिक मेला, प्रदर्शनी जस्ता कार्यक्रमहरु गर्ने, कृषिलाई आधुनिकीकरण गर्दै स्मार्ट कृषि गाउँहरु बनाउने र प्रविधिमैत्री तथा मसिनो धान प्रशोधन केन्द्र सञ्चालन गरी बारबर्दियामा मसिना चामलको ब्रान्ड बनाउने नीति लिएको छ ।    

सैगरी नीति तथा कार्यक्रममा युवा स्वरोजगारका कार्यक्रमलाई प्राथमिकता दिने, सुकुम्बासी तथा बस्ती व्यवस्थापनमा जोड दिने, सार्वजनिक जग्गाको खोजी गरी वडाको संरक्षणमा रहने व्यवस्था मिलाउने जस्ता लोकप्रिय कार्यक्रमहरु रहेको छ ।

बरघर ऐनलाई कार्यान्वयनमा ल्याउने, मेलमिलाप सेवालाई अझ प्रभावकारी बनाउने उल्लेख गरिएको छ । बिहीबार नीति तथा कार्यक्रममा छलफल गरी आव २०७८÷७९ को बजेट प्रस्तुत गर्ने कार्यक्रम रहेकोे नगर उपप्रमुख अञ्जु दहितले जानकारी दिनुभयो ।    


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope