दुम्सीको मूर्ति निर्माण


व्यास नगरपालिका–१० स्थित दुम्सीचौरमा दुम्सीको मूर्ति निर्माण गरिएको छ ।

वडा नं १० कार्यालयको रु तीन लाख र रु ६० हजारको श्रमदान गरी कूल रु तीन लाख ६० हजारको लागतमा दुम्सीको मूर्ति निर्माण गरिएको हो । वडाभित्र रहेका ऐतिहासिकस्थलको नाम नमेटिने गरी पहिलो चरणमा दुम्सीको मूर्ति र परेवाको मूर्ति निर्माण कार्य सम्पन्न गरिएको वडाध्यक्ष तुलसीराम सापकोटाले जानकारी दिनुभयो ।

“दुम्सीको माउ र बच्चा गरी दुई वटा मूर्ति निर्माण गरिएको छ”, उहाँले भन्नुभयो, “पार्कमा विद्युत् जडान, दुबो र टायल विच्छाउने कार्य भैरहेको छ ।” दुम्सीको मूर्ति निर्माणसँगै त्यहाँ सेल्फी र टिक्टक् बनाउने सर्वसाधारणको भीड लाग्ने गरेको छ । त्यसैगरी वडाले अघिल्लो वर्ष परेवा डाँडामा परेवाको मूर्ति निर्माण गरी सकेको छ । वडामा रहेका ऐतिहासिक र सांस्कृतिक स्थलको संरक्षण एवं सम्वद्र्धन गर्दै पर्यटकीय गन्तव्य स्थलको रुपमा विकास गर्न लागिएको वडाध्यक्ष सापकोटाको भनाइ छ ।

सात फिट अग्लो परेवाको मूर्ति निर्माणका लागि रु तीन लाख खर्च भएको छ । उहाँका अनुसार परेवाको मूर्ति निर्माणका लागि वडा कार्यालयबाट रु एक लाख ५० हजार र पिजनहिल रेष्टुरेण्ट एण्ड फन पार्कका सञ्चालक विवेक सापकोटाले रु एक लाख ५० हजार सहयोग गरेको छ । परेवाको मूर्ति निर्माण गरेपछि सोही स्थान नजिकै होटल व्यवसायी सापकोटाले रेष्टुरेण्ट एण्ड फन पार्क सञ्चालन गरेपछि आफ्नो रेष्टुरेण्टमा पनि पर्यटकको आगमनमा वृद्वि हुन सक्ने उद्देश्यले सहयोग गर्नुभएको बताइएको छ ।

कुमालटारीमा कुमालले माटोको आरी निर्माण गर्दै गरेको र माझीले मादी नदी तार्दै गरेको मूर्ति निर्माणका लागि पनि उचित स्थान खोजी भइरहेको वडाध्यक्ष सापकोटाले बताउनुभयो । उक्त वडामा कुमाल, बोटे र दरै जातिको बाहुल्यता रहेको छ । वडाभित्रका ऐतिहासिक, धार्मिक र सांस्कृतिक क्षेत्रको पहिचान गरी संरक्षण गर्न प्राथमिकतामा राखेर काम गर्दै आएको नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत डिल्लीराम सिग्देलले बताउनुभयो ।


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope