म्याद गुज्रिएको चियापत्तीबारे थप अनुसन्धान सुरु


वीरगन्ज, ६ असोज (रासस) ः वाग्मती प्रदेशको राजधानी हेटौँडास्थित बहुराष्ट्रिय कम्पनी युनिलिभर नेपाल लिमिटेडलाई खाद्य प्रविधि तथा गुण नियन्त्रण कार्यालयले थप अनुसन्धान प्रक्रिया अघि बढाएको छ ।

यस अगावै उद्योग परिषरमा म्याद गुज्रेको चियापत्ती बरामद भएको विषयलाई लिएर खाद्य तथा गुण नियन्त्रण विभागले थप अनुसन्धान गर्न निर्देशन दिएपछि सोका लागि एकजना खाद्य निरीक्षकलाई अनुसन्धान अधिकारीका रुपमा तोकेर थप अनुसन्धान प्रक्रिया अघि बढाइएको हो । यद्यपि तोकिएको अनुसन्धान अधिकारीको नाम गोप्य राखिएको छ । अनुसन्धानका क्रममा कुनै दबाब र प्रभाव नपरोस् भन्ने उद्देश्यले अनुसन्धान अधिकारीको नाम सार्वजनिक नगरिएको खाद्य प्रविधि तथा गुण नियन्त्रण कार्यालय, मकवानपुरका प्रमुख सोमकान्त रिजालले जानकारी दिनुभयो । यस अगावै स्थानीय प्रशासनको नेतृत्वमा उद्योग परिसरमा छापा मारेर म्याद गुज्रिएको चियापत्ती बरामद गरेपछि त्यसको लेभलबारे थप अनुसन्धानका लागि खाद्य तथा गुण नियन्त्रण विभागमा जाँच गर्नका लागि पठाइएको थियो ।

विसं २०१९ मा उत्पादित चियापत्ती सन् २०२० को जुन महिनाभित्र प्रयोग गरिसक्नुपर्ने जनाएको छ । यद्यपि फेला परिएको चियापत्ती म्याद गुज्रिएको डेढ वर्ष भइसकेको चिया पुनः रिप्याकेजिङ गर्नु उपभोक्तामाथिको ठगी रहेको भन्दै सिलबन्दी गरिएको थियो । नेपाली आम जनताको भान्सामा बहुराष्ट्रिय कम्पनीको विश्वासका साथ प्रयोग गर्दै आएकामा यसले उद्योगको उत्पादनमाथि नै प्रश्न उठेको र नेपाली उपभोक्तालाई ठगी गरिरहेको उपभोक्ताकर्मीहरुको भनाइ छ ।

बहुराष्ट्रिय कम्पनी युनिलिभरमा ३२ टन म्याद गुज्रिएको चियापत्ती बरामद गरेपछि स्थानीय प्रशासनले यही भदौ १७ गते सिल गरिएको थियो । हेटौँडा–३, बसामाडीमा रहेको बहुराष्ट्रिय कम्पनी युनिलिभर नेपाल लिमिटेडको चियापत्ती प्लान्टमा स्थानीय प्रशासनले सिल गरेको थियो । युनिलिभरमा ३२ टन चियापत्तीमा सिल गरिए पनि अरूसमेत गरेर म्याद गुज्रिएको तीन हजार बोरा चियापत्ती रहेको छ ।


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope