ट्राफिक सप्ताह शुभारम्भ


सवारी दुर्घटना न्यूनीकरण तथा सडक सुशासन कायम गराउने उद्देश्यले जिल्ला ट्राफिक प्रहरी कार्यालयले आजदेखि साताव्यापी सचेतनामूलक कार्यक्रम सुरु गरेको छ ।

प्रमुख जिल्ला अधिकारी श्रवणकुमार तिम्सिनाले सात वर्षीया बालिका रिसिका भण्डारीलाई ‘स्लो ड्राइभ लङफाइफ’ लेखिएको हेल्मेट लगाएदिएर ‘ट्राफिक सप्ताह २०७८’ शुभारम्भ गर्नुभएको हो । आजदेखि सुरु भएको अभियान पुस १० गतेसम्म सञ्चालन हुनेछ । त्यसअघि ‘मादक पदार्थ सेवन गरी सवारी साधन नचलाऔँ, सवारी चलाउँदा मोवाइल फोन प्रयोग नगरौँ, जेव्राक्रसबाट बाटो काट्ने यात्रीलाई प्राथमिकता दिऔँ’लगायत नारा लेखिएका प्ले कार्डसहित प्रभातफेरि गरिएको थियो ।

विर्तामोडको हनुमान सेन्टरबाट सुरु गरिएको प्रभातफेरि बजार परिक्रमा गर्दै सोही स्थानमा आएर सभामा परिणत भएको थियो । प्रभातफेरिमा नागरिक समाज, विभिन्न संघसंस्था, विद्यार्थी, सरकारी निकायका प्रमुखलगायत पाँच सयभन्दा बढी सहभागी थिए । जिल्ला ट्राफिक प्रहरी कार्यालयका प्रमुख निषेश चापागाईंले दुई पाङ्ग्रे सवारी साधनबाट दुर्घटना बढी भएकाले प्रतिकात्मक रुपमा ‘स्लो ड्राइभ लङफाइफ’ लेखिएको हेल्मेट बालिकालाई लगाएदिएर कार्यक्रम शुभारम्भ गरिएको बताउनुभयो ।

‘सातै दिन सातै काम सडक सुरक्षा हाम्रो अभियान’ नारासहित सुरु भएको अभियानअन्तर्गत मुख्य चोकहरुमा पाँच विद्यार्थी, दुई स्काउट स्वयम्सेवक र दुई ट्राफिक प्रहरीले सडक प्रयोगकर्तालाई बाटो काट्न सिकाउने, चालकको गल्ती औंल्याउनेलगायत काम गरिने उहाँले जानकारी दिनुभयो । सोही अभियानअन्तर्गत स्थानीय तह, सरोकारबाला निकाय, संघ संस्थासँग समन्वय तथा सहकार्य गरी प्रमुख लोकमार्ग, सहायक मार्ग तथा फुटपाथमा हुने अब्यवस्थित पार्किङ, अस्थायी टहरा, वर्कसप, ग्यारेज, व्यापारिक प्रयोजनका सामग्री, निर्माण सामग्री हटाइने भएको छ ।

प्रदेश नम्बर १ को आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्रलाय र इटहरीस्थित एक नम्बर ट्राफिक प्रहरी कार्यालयको संयुक्त आयोजनामा प्रदेशका १४ वटै जिल्लामा आज विहान एकैसाथ कार्यक्रम सुरु गरिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालयले जनाएको छ ।


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope