भारतमा रहेको आईफोन प्लान्टलाई एप्पलले ‘परीक्षण’ सञ्चालन गर्ने


आफ्नो मुख्य आपूर्तिका लागि बनेको आइफोनको भारतीय संयन्त्रलाई ‘परीक्षण’ सञ्चालन गर्ने अमेरिकी एप्पल कम्पनीले बुधबार बताएको छ । आम खाद्य विषादी र मजदुरको जीवनस्तरमाथि खेलवाड भएको भन्दै भएको विरोध प्रदर्शनपछि बन्द एप्पलको भारतीय कारखानालाई ‘परीक्षण’ सञ्चालनमा राखेको कम्पनीले जनाएको हो ।

दक्षिणी भारतीय राज्य तमिलनाडस्थित फक्सकनको आइफोन कारखानामा काम गर्ने करिब २५० महिलालाई यसै महिनामा खाद्य विषाक्तताको उपचार गरिएको थियो र उनीहरूमध्ये १५९ जनालाई अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो । घटना र स्थानीयले गरेको विरोधपछि गत डिसेम्बर १८ देखि चेन्नई नजिकैको श्रीपेरुम्बुदुरस्थित कारखाना कम्पनीले बन्द गरेको थियो । कम्पनीका अनुसार एप्पलको अवरूद्ध अवस्थामा रहेको भारतीय संयन्त्रलाई ‘परीक्षण’ सञ्चालनमा राखेको छ । यसले समस्यालाई समाधान गर्न ‘सुधारात्मक कार्यहरूको कामलाई’ द्रूत गतिमा कार्यान्वयन गर्न आपूर्तिकर्तासँग काम गरिरहेको छ । कारखानाले लगभग १७ हजार मानिसहरूलाई काममा लगाएको छ ।

यसले भारतीय बजार र निर्यातका साथै अन्य उपकरणहरूका लागि आइफोन बनाउँछ । एप्पलको भारतीय संयन्त्र फक्सनले भनको छ, “हाम्रा कर्मचारीहरूले सामना गरेको घटना साह्रै दुःखको कुरा हो र दुर्गम शयनकक्षमा हामीले प्रदान गर्ने सुविधा तथा सेवाहरू बढाउन तत्काल कदम चालिरहेका छौँ ।” फक्सकनका प्रवक्ताले भने, “हामीले आवश्यक उच्च स्तरहरू प्राप्त गर्न र मर्मत गर्न सुनिश्चित गर्न हाम्रो स्थानीय व्यवस्थापन टोली र हाम्रो व्यवस्थापन प्रणालीको पुनर्गठन पनि गरिरहेका छौं । ताइपेईस्थित एप्पलको कम्पनीले सुधार गर्दा कर्मचारीहरूलाई भुक्तानी जारी राख्ने कुरा बताएको छ । विशेष गरी सन् २०१० मा शेन्जेनको फक्सकनको औद्योगिक पार्कमा सामुहिक आत्महत्यापछि एप्पलले चीनको आफ्नो साझेदार कारखानामा कामदारहरूको व्यवहारबारे लामो समयदेखि आलोचनाको सामना गर्दै आएको छ ।


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope