तनहुँमा ३७३ जनप्रतिनिधि निर्वाचित


स्थानीय तह निर्वाचनबाट तनहुँमा नौ स्थानीय तहमा ३७३ जनप्रतिनिधि निर्वाचित भएका छन् । व्यास नगरपालिकामा मतगणना जारी रहँदा अन्य स्थानीय तहमा ती तहमा जनप्रतिनिधि निर्वाचित भइसकेको जिल्ला निर्वाचन कार्यालय तनहुँले जनाएको छ ।

नगरपालिकाका प्रमुख–उपप्रमुख, गाउँपालिकाका अध्यक्ष–उपाध्यक्ष, वडाध्यक्ष, वडा सदस्य गरी उक्त सङ्ख्यामा जनप्रतिनिधि निर्वाचित भएको निर्वाचन कार्यालयका प्रमुख हरिप्रसाद ढकालले जानकारी दिनुभयो । जिल्लामा सबैभन्दा बढी नेपाली कांग्रेसबाट १८२ निर्वाचित भएका छन् । नेकपा (एमाले)बाट १५१, नेकपा (माओवादी केन्द्र)बाट ३४, राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबाट एक र स्वतन्त्रबाट पाँच निर्वाचित भएका छन् ।

कार्यालयका अनुसार नौ प्रमुख–अध्यक्ष, नौ उपप्रमुख–उपाध्यक्ष, ७१ वडाध्यक्ष, ७१ महिला सदस्य, ७१ दलित महिला सदस्य र १४२ खुला सदस्य निर्वाचित भएका छन् । व्यास नगरपालिकाबाट ७२ जनप्रतिनिधि निर्वाचित हुनेछन् । निर्वाचनबाट जिल्लामा कूल ४४५ जनप्रतिनिधि निर्वाचित हुनेछन् ।

कांग्रेसबाट पालिका प्रमुख–अध्यक्ष चार, उपप्रमुख–उपाध्यक्ष चार, वडाध्यक्ष ३५, महिला सदस्य ३३, दलित महिला सदस्य ३३ र खुला सदस्य ७३ निर्वाचित भएका छन् । एमालेबाट पालिका प्रमुख–अध्यक्ष चार, उपप्रमुख–उपाध्यक्ष दुई, वडाध्यक्ष २५, महिला सदस्य ३२, दलित महिला सदस्य ३२ र खुला सदस्य ५६ निर्वाचित भएका छन् ।

माओवादी केन्द्रबाट पालिका प्रमुख–अध्यक्ष एक, उपप्रमुख–उपाध्यक्ष तीन, वडाध्यक्ष सात, महिला सदस्य पाँच, दलित महिला सदस्य छ, खुला सदस्य १२ निर्वाचित भएका छन् । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबाट खुला सदस्य एक जना निर्वाचित भएका छन् । स्वतन्त्रबाट वडाध्यक्षमा चार र महिला सदस्यमा एक जना निर्वाचित भएका छन् ।

व्यासका पाँच वडामा कांग्रेस, तीन वडामा एमाले

व्यास नगरपालिकाको आठ वडाको नतिजा सार्वजनिक भएको छ । यही जेठ ४ गतेदेखि सुरु भएको मतगणनाअनुसार आठ वडाको नतिजा सार्वजनिक भएको हो । व्यासको १, २, ३, ४, ५, ६, ७ र ८ को नतिजा सार्वजनिक भएको मुख्य निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयले जनाएको छ । ती मध्ये १, २, ३, ६ र ८ मा कांग्रेस र ४, ५ र ७ मा एमालेले विजय हासिल गरेको छ ।

व्यास–१ को वडाध्यक्षमा रमेशचन्द्र हड्खले, खुला सदस्यमा पूर्णबहादुर थापा, मणिजङ बस्नेत, महिला सदस्यमा किस्ना दुरा गुरुङ, दलित महिला सदस्यमा सुनिता सुनार निर्वाचित हुनुभएको छ । वडा नं २ को अध्यक्षमा काशीराम श्रेष्ठ, खुला सदस्यमा सुरेश वाग्ले, जगतबहादुर क्षेत्री, महिला सदस्यमा सानारफत मियाँ, दलित महिला सदस्यमा सविता रसाइली निर्वाचित हुनुभएको छ ।

वडा नं ३ को अध्यक्षमा अनुप राना, खुला सदस्यमा शान्तिरमण वाग्ले, दधिराज सुवेदी, महिला सदस्यमा विनु श्रेष्ठ र दलित महिला सदस्यमा श्रीमाया विक निर्वाचित हुनुभएको छ । वडा नं ४ को अध्यक्षमा मनबहादुर गुरुङ, खुला सदस्यमा सरोज भण्डारी, कर्णबहादुर गुरुङ, महिला सदस्यमा गौकुमारी न्यौपाने र दलित महिला सदस्यमा राधा विक निर्वाचित हुनुभएको छ । वडा नं ५ को अध्यक्षमा विष्णुकुमार श्रेष्ठ निर्वाचित हुनुभएको छ । खुला सदस्यमा खिमबहादुर थापा, सुन्दर वाग्ले, महिला सदस्यमा केशरीमाया थापा र दलित महिला सदस्यमा लक्ष्मी विक निर्वाचित हुनुभएको छ ।

वडा नं ६ को अध्यक्षमा जीवन गुरुङ निर्वाचित हुनुभएको छ । खुला सदस्यमा ढालप्रसाद घिमिरे, सूर्यकान्त काफ्ले, महिला सदस्यमा बालकुमारी श्रेष्ठ र दलित महिला सदस्यमा बुद्धिमाया विक निर्वाचित हुनुभएको छ । वडा नं ७ को अध्यक्षमा कृष्णप्रसाद न्यौपाने विजयी हुनुभएको छ । खुला सदस्यमा टीकाबहादुर गुरुङ, सुवास वाग्ले, महिला सदस्मा निला घिमिरे र दलित सदस्यमा सरस्वती विक निर्वाचित हुनुभएको छ भने वडा नं ८ को अध्यक्षमा युवराज गुरुङ विजयी हुनुभएको छ । खुला सदस्यमा रामप्रसाद मिश्र, थमानसिं गुरुङ, महिला सदस्यमा विष्णुमाया राना र ठडराई विजयी हुनुभएको छ ।
–––


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope