अमेरिकामा शक्तिशाली आँधीले लियो २५ जनाको ज्यान 


न्युर्योक । मिसिसिपीमा आएको आँधीले तहसनहस गरेको महिना दिन नबित्दै दक्षिण तथा मध्यपश्चिमी अमेरिकामा पुनः आएको शक्तिशाली आँधीबाट कम्तीमा २५ जनाको मृत्यु भएको छ। 

 

अमरेकिकाको कयौँ राज्यलाई असर पुग्ने गरी आएको आँधीबाट बिद्युत अबरुद्ध भएको, घरहरु भत्किएको, सवारी साधानहरु पल्टिदा करोडौंं रुपैयाँको क्षति हुन पुगेको अमेरिकन सुरक्षा अधिकारीहरुले जनाएका छन्  ।

 

अर्कान्सस राज्यमा तीव्र रुपमा चलेको हावाहुरीका कारण कार पल्टिदा सो कारमा सवार रहेका ५ जनाको मृत्यु भएको छ भने तिब्र हावाहुरीका कारण टेनेसीमा ७, इलिनोइसमा ४ तथा इन्डियानामा ३ जनाको मृत्यु भएको सुरक्षा अधिकारीहरुले जनाएका छन । 

 

यस्तै, अलबामा र मिसिसिपीमा पनि मानवीय हताहति भएको खबर आए पनि त्यसको औपचारिक जानकारी भने अझै पाउन सकिएको छैन । ओहियो र पेन्सिलभेनिया राज्यसहित कयौँ राज्यमा झण्डै ६ लाख मानिस विद्युतविहीन भएका छन्। रुखहरु ढल्दा सडकसमेत अवरुद्ध भएका छन्।

अर्कान्ससमा गभर्नर सारा हुकाबी स्यान्डर्सले प्रभावित क्षेत्रमा आपत्तकालको घोषणा गरेका छन। उनीहरुले घरबाहिर ननिस्कन तथा बिद्युतीय सामाग्री चलाउँदा जोगिनका लागि आग्रहसमेत गरेका छन् । 

 

अमेरिकाको राष्ट्रिय मौसम सेवाले अझै तीव्र गतिमा हावा चल्ने र खराब मौसमले थप प्रभाव पार्ने सम्भावना रहेको चेतावनी दिएको छ। 
 


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope