चौतारा संरक्षणमा राइनासका युवा


लमजुङ २४ जेठ । लमजुङको राइनास नगरपालिका वडा नं. ८ मा चौतारा संरक्षण तथा सरसफाई अभियान थालेका छन् । पुर्ख्याैली सम्पदाको रुपमा रहेका पाटी पौवा तथा चौताराहरु लोप हुने अवस्थामा पुगेको भन्दै स्थानीय युवाहरु सोको संरक्षणमा जुटेका हुन् । 

 

पछिल्लो समय विकास र संमृद्धिको नाममा बाटोको छेउ छाउमा पर्ने चौताराहरु मास्ने क्रम बढ्दो रहेको र भएका केहि चौतारा पनि जीर्ण अवस्थामा रहेकाले अभियान नै सञ्चालन गरी चौतारा संरक्षण तथा सरसफाईमा युवाहरु जुटेको राइनास ८ का स्थानीय युवा प्रकाश श्रेष्ठले बताए । 

 

वडाका करिब २० जना युवाहरुको सक्रियतामा अभियान सुरु गरिएको हो । युवाहरूले चौतारा वरिपरीको झाडी फाड्ने, भत्किएको भएमा सोको मर्मत गर्ने गर्दछन् ।  अभियानमा तार्कुघाट प्रहरी चौकीका इञ्जार्ज तथा सुरक्षाकर्मीहरुले पनि साथ र सहयोग गरेको स्थानीय युवाहरुले बताएका छन् । युवाहरुले सम्पदा संरक्षणको यस अभियानमा सवैले साथ र सहयोग गर्न सामाजिक सञ्जाल मार्फत आव्हान समेत गरेका छन् । 

 

वातावरण एवम् पर्यावरणको सुन्दरतालाई कायम राख्न र शितल छहारीका लागि पनि चौतारा आवश्यक पर्ने भएकाले युवाहरुले सुरु गरेको अभियानमा सबैले हातेमालो गर्नपर्ने स्थानीय पूर्व शिक्षक चिज कुमार श्रेष्ठ बताउछन्  । 

 

यहि महिनाबाट सुरु भएको अभियान अन्र्तगत हालसम्म वडाभित्र विभिन्न टोलमा रहेका करिव १५ वटा चौतारा सरसफाई गरिएको प्रकाश श्रेष्ठले जानकारी दिए । कतिपय चौतारा जिर्ण अवस्थामा रहेकाले सोको मर्मत गर्नपर्ने युवाहरुले वताएका छन् ।

 

अभियानको सुरुमा वडाभित्रका सवै चौतारा र वरिपरी सरसफाई गरिने भएको छ । विभिन्न स्थानमा रहेका चौतारो लागि सम्वन्धीत टोलका स्थानीयहरुले संरक्षण जिम्मा लिनपर्ने भएपनि स्थानीयले खासै ध्यान नदिँदा जीर्ण अवस्थामा पुगेको युवाहरुको भनाई छ । 


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope