सिनेमा संसारमा सबैभन्दा ठूलो ‘फ्लप’, जसले गुमायाे २५ सय करोड


लस एन्जलस, १४ साउन । सिनेमा जगतको सबैभन्दा ठूलो बिपद सन् २०१२ मा भएको थियो, जसमा वाल्ट डिज्नीले आफ्नो सबैभन्दा ठुलाे घाटा ब्याेहाेरेकाे थियाे ।

फिल्मको प्रमोशनमा धेरै पैसा खर्च गरिएको थियो तर फिल्म बक्स अफिसमा निकै फ्लप साबित भयो । निर्माताको २५ सय करोड रुपैयाँ डुब्यो। निर्देशक अभिनेताको करियर ध्वस्त भयो, वाल्ट डिज्नीको प्रमुखले उनको एउटा गल्तीका कारण राजीनामा दिनुपर्‍यो।

 

यसैबिच, डीसी सुपरहिरो फिल्म ‘द फ्ल्यास’ हालै रिलिज भएको छ, जसले बक्स अफिसमा निकै निराश बनाएको छ । एक दशक अघि रिलिज भएको चलचित्र ‘जोन कार्टर’सँग तुलना गर्दा यो चलचित्रलाई चलचित्र इतिहासकै सबैभन्दा ठूलो विपद्को रूपमा लिइएको छ, जुन चलचित्रले करिब २ हजार करोड रुपैयाँ गुमाउने अनुमान गरिएको छ । 

 

साइन्स फिक्शनमा बनेको सिनेमा जगतमा  ‘जोन कार्टर’ सबैभन्दा धेरै घाटा कमाउने फिल्म हो । यो फिल्म १९३० को उपन्यास  ‘ए प्रिन्सेस अफ मार्स’ मा आधारित छ, जसलाई विश्वकै महँगो फिल्ममा पनि गनिन्छ । मिडिया रिपोर्टका अनुसार ‘जोन कार्टर’ बनाउनका लागि निर्माताहरूले ६० लाख डलर खर्च गरेका थिए । जोन कार्टरुको प्रचार र मार्केटिङमा १८० मिलियन डलर खर्च भएको थियो, अर्थात् फिल्मको कुल खर्च ४८६ मिलियन डलर बराबर भएको मानिएको छ । 

 

फिल्म 'जोन कार्ट' ले विश्वव्यापी बक्स अफिसबाट मात्र २८४ मिलियन डलर मात्रै कमाएको थियो अर्थात् फिल्मले करिब २५ सय करोड रुपैयाँको ठूलो घाटा बेहोर्नु परेको थियो। २०११ को कमेडी फिल्म ‘मार्स नीड्स मम’ लाई पछि छोडेर यो फिल्म सबैभन्दा ठूलो फ्लप साबित भयो। फिल्म असफल भएपछि यससँग सम्बन्धित सबै कलाकार प्रभावित भएका थिए ।

 

फिल्म ‘जोन कार्टर एन्ड्रयू स्ट्यान्टन द्वारा निर्देशित थियो, जसमा अभिनेता टेलर किट्स मुख्य भूमिकामा थिए ।  यो फिल्म वाल्ट डिज्नी स्टुडियो द्वारा निर्माण गरिएको थियो, जसले यसको प्रमुख रिच रोजलाई राजीनामा गर्न बाध्य तुल्यायो किनभने उनले सम्पूर्ण बजेट जोन कार्टरलाई दिएका थिए। 


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope