दिल्लीको रामलिला मैदानमा हजारौं सरकारी कर्मचारी किन उभिइरहेका छन ?


नयाँ दिल्ली, १५ असोज । लोकसभा चुनाव २०२४ लाई लिएर विभिन्न दलहरू बीचको राजनीतिक संघर्ष चलिरहेको छ । 

 

तर, यही बेला नयाँ दिल्लीको रामलीला मैदानमा देशभरका सरकारी कर्मचारीहरू ठूलो संख्यामा भेला भएका छन् । 

पुरानो पेन्सन योजना पुनर्स्थापित गर्न माग गर्दै हजारौं केन्द्रीय र राज्य सरकारी कर्मचारीहरू रामलीला मैदानमा भेला भएका हुन्  ।

 

दिल्लीको रामलीला मैदानमा चलिरहेको पुरानो पेन्सन शंखनाद महारालीमा नयाँ पेन्सन योजनाको विरोध गरिरहेका प्रदर्शनकारीहरूले सेवा निवृत्ति पछि आफ्नो भविष्यको बारेमा चिन्तित भएको बताए। पुरानो पेन्सन योजना पुनर्स्थापनाको माग गर्दै संयुक्त फोरममा पुरानो पेन्सन योजना र राष्ट्रिय संयुक्त कार्य परिषदको ब्यानरमा यो मेगा र्‍याली आयोजना गर्दै आएको एक प्रदर्शनकारीले बताए ।

 

अखिल भारतीय रेलवे पुरुष महासंघका राष्ट्रिय संयोजक र महासचिव शिव गोपाल मिश्रले भने, ‘जनवरी १, २००४ पछि सरकारी सेवामा सामेल भएका कर्मचारीहरूले नयाँ पेन्सन योजनाको कडा विरोध गरिरहेका छन्। पुरानो पेन्सन योजनाबाट वञ्चित भएर नयाँ पेन्सन योजनामा ​​सामेल हुन बाध्य भएपछि कर्मचारी अवकाशपछि आफ्नो भविष्यको चिन्तामा परेका छन् ।’

 

र्‍यालीमा २० प्रदेशका सरकारी कर्मचारीको सहभागिता रहेको मेघा रयाली आयोजकको दाबी छ । प्रदर्शनकारीहरूले पुरानो पेन्सन योजना पुनर्स्थापित गर्ने वाचा गर्ने पार्टीलाई २०२४ को लोकसभा चुनावमा सत्तामा ल्याउनु पर्ने बताएका छन् ।

 

धेरै विपक्षी दलहरूले आन्दोलनकारीलाई समर्थन जनाएका छन्। सरकारी कर्मचारीहरूको मेगा र्‍यालीमा आम आदमी पार्टीका राज्यसभा सदस्य सञ्जय सिंह, हरियाणाका पूर्व मुख्यमन्त्री तथा कांग्रेस नेता भूपेन्द्र सिंह हुड्डा र उनका कांग्रेस सहयोगीहरू अरविन्दर सिंह लवली, सन्दीप दीक्षित र उदित राजका अलावा बहुजन समाज पार्टीका सांसद श्याम सिंह यादव र सांसदहरू सहभागी थिए। कृषक नेता राकेश टिकैत पनि सहभागी थिए ।

 

सरकारी कर्मचारीको मागलाई विपक्षी दलका नेताहरुले खुलेर समर्थन गरेका छन् ।


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope