च्याट जीपीटीको सह-संस्थापक ब्रोकम्यान पनि कम्पनिबाट भए अलग 


वासिंगटन डिसी, २ मंशिर । च्याट जीपीटीको सह–संस्थापक र अध्यक्ष ग्रेग ब्रोकम्यान पनि कम्पनि ओपनएआईबाट अलग भएका छन ।

जेनेरेटिभ आर्टिफिसियल इन्टेलिजेन्स उपकरणको निर्माता ब्रोकम्यान पनि सो संस्थाबाट अलग हुँदैछन् । बोर्डले सीईओ साम अल्टम्यानलाई बर्खास्त गरेको केही घण्टा पछि उनले सो निर्णय लिएका हुन ।

 

ब्लुमबर्गका अनुसार ब्रोकम्यानले सामाजिक सञ्जाल साइटमा एक पोस्टमा लेखेका छन, ‘हामीले राम्रो समय बिताएका छौं, सबै कारणले गर्दा पनि यति धेरै हासिल गर्न असम्भव थियो तर आजको समाचारका आधारमा म पनि कम्पनी छोड्दैछु।’

 

यसअघि ओपनएआई बोर्डले एक नेताको रूपमा आत्मविश्वास गुमाए पछि एआई विश्वका सह संस्थापक र सबैभन्दा प्रमुख व्यक्तित्वहरू मध्ये एक अल्टम्यानबाट टाढा रहेको बताएको थियो।

 

ब्रोकम्यानले आफ्नो पोस्टमा लेखेका छन्, ‘तपाईं सबैलाई शुभकामना। म सुरक्षित (कृत्रिम सामान्य बुद्धिमत्ता) सिर्जना गर्ने मिशनमा विश्वास गर्दछु, जसले सम्पूर्ण मानवतालाई फाइदा पुर्‍याउँछ।’

 

अघिल्लो घोषणा गरिएको चालहरू मध्ये एकमा ब्रोकम्यानले बोर्ड अध्यक्षको रूपमा आफ्नो भूमिका छोड्नु पर्ने थियो तर कम्पनीमा रहन र नयाँ सीईओलाई रिपोर्ट गर्नु पर्ने थियो तर उनले यो नगरी कम्पनिबाट अलग भएका छन्  । 
 


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope