कोरोना भाईरस आउँदैछ भन्ने कुरा अमेरिकालाई ३ बर्ष अघिनै थाहा थियो


अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पले यो कोरोना भाईरस अकल्पनीय भएको कुरा बताए पनि, अमेरिकाको सुरक्षा बिभाग पेन्टागन भने यसको बारेमा जानकार थियो | त्यो सँगै भेन्टिलेटर , मास्क र अस्पतालका ओछ्यानहरुको पनि अभाब हुनेछ भन्ने कुरामा उसलाई पहिल्यै थाहा थियो , अंग्रेजी पत्रिका दि नेसन लेख्छ। उक्त कुरा २०१७को पेन्टागन योजनामा पनि देख्न सकिन्छ ।


कोरोना भाइरसलाई नोबेल भाईरस भनेर चिनिन्छ । यसको अर्थ हो मान्छेको शरीरमा यो भाइरस नयाँ हो । त्यसैगरी यो भाइरसले ल्याउने समस्या भनेको स्वासप्रस्वासमा हो । यसरि स्वासप्रस्वासमा समस्या ल्याउने नयाँ भाइरसको बारेमा पहिल्यै चर्चा गरिसकेकेको थियो । जुन कुरा यो तलको स्क्रिन्शट पढेर पनि बुझ्न सकिन्छ । जे कुरा यहाँ भनिएको छ ठ्याक्कै त्यहि अहिले हामि भोगिरहेका छौ ।

त्यसैगरी यो भाइरसको माहमारिका कारण सामाजिक, आर्थिक तथा राजनीतिक असर पर्ने पनि उल्लेख गरिएको थियो । त्यसैगरी यसले ल्याउने समस्या, स्वास्थ्यकर्मी र सामग्रीहरुको अभाब तथा अस्पतालमा भर्ना गर्दा ठाउँको अभाब हुन सक्ने अवस्था, यसको बारेमा पनि समेटिएको थियो । फेरी यहाँ पढ्नुहोस ।


यी सबै कुरा थाह हुँदाहुँदै पनि किन अमेरिका आँफैले अभावको समस्या भोगिरहेछ आज?


Please send us your feedback or any articles if your passion is in writing and you want to publish your ideas/thoughts/stories . Our email address is sendyourarticle@samayasamachar.com. If we find your articles publishable, we will publish them. It can be any opinionated articles, or stories, or poems, or book reviews.
हामीलाई तपाईंहरूको सल्लाह र सुझाव दिनुहोला जसले गर्दा हामीले यो विकास पत्रकारिता, लेखन र साहित्यको क्षेत्रमा अझ राम्रो गर्न सकौं । यहाँहरूका लेख तथा रचनाहरु छन् भने पनि हामीलाई पठाउनुहोला । छापिन योग्य रचनाहरू हामी छाप्ने छौं ।सम्पर्क इमेल : sendyourarticle@samayasamachar.com

तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस

सुन चाँदी दर अपडेट

© Gold & Silver Rates Nepal
विदेशी विनिमय दर अपडेट

© Forex Nepal
प्रीतिबाट युनिकोड

© Preeti to Unicode
रोमनाइज्ड नेपाली

© Nepali Unicode
आजको राशिफल

© Nepali horoscope